Farerai-Islandija

Kelionės trukmė: 11 dienų kelionė / 10 nakvynės

Kaina: 1890 € + SKRYDIS

Kelionės datos: 2021 m. Birželio 24 – liepos 4 (4 laisvos vuetos)

Farerų salos – tai Danijai priklausančios 18 salų, išsibarsčiusių Atlanto vandenyne tarp Norvegijos ir Islandijos, kuriose gyvena šiek tiek mažiau nei 50 000 žmonių. Farerai dar nesugadinti didžiuliais turistų srautais, todėl tikrai leis nevaržomai grožėtis gamta, o nuotraukos nebus apkrautos miniomis žmonių. Farerų gamta sukurs melancholišką nuotaiką ir laikas salose tarytum sustos. Tad šios salos sužavės tuos žmones, kurie nori susilieti su gamta bei paskęsti jos apsuptyje.

Islandija – daugelį pakerėjusių keliautojų krypti. Ši šalis išlieka paslaptimi – esame girdėję bei matę jos nepaprastą grožį, tačiau dėl atstumo ar kainos dvejojame į ją nuvykti. Geologiniu požiūriu Islandija yra labai aktyvi – tirpsta ledynai, veržiasi ugnikalniai, formuojasi naujos upės, senos išdžiūsta, todėl kiekviena kelionė yra įdomi ir žavi. Su kiekviena nauja išvyka, ši šalis atrodo kitokia, kaskart susiduriame su naujais iššūkiais, kurie neleidžia nuobodžiauti

 1 diena. Atskrendame į vienintelį Farerų salose esantį Vagar oro uostą. Šiandien susipažinsime su Vagar salos įžymybėmis.Važiuosime į vieną įžymiausių ir gražiausių krioklių Fareruose Mulafossur. Krentančio į vandenyną krioklio vaizdas primins daugumą Fareruose parduodamų atvirukų. Toliau važiuosime prie dar vieno gerai Farerų nuotraukose atpažįstamų vaizdų – pamatysime „pakibusį“ ant uolų ir  vandenyno ežerą Leitisvatn. Šio ežero gražiausius vaizdus matysime pradėję trumpą kelių kilometrų žygį. Pasigrožėję gamtos vaizdais važiuosime namų link, pakeliui užsuksime susipažinti su seniausia, pačių Farerų gyventojų sukurta ir pastatyta Sandavagur bažnyčia.  

Nakvynė jaukiame namelyje.

2 diena. Šią dieną skirsime Eysturoy, Kunoy, Bordoy ir Vidoy salų pažinimui. Dieną pradėsime kelione pakrante į vieną iš gražiausių Fareruose miestelių Gjogv. Miestelyje gyvena mažiau nei  50 gyventojų, o jame esantys namai atrodo tarsi gamtos dalis. Šis miestelis tapo laureatu 2014 metais konkurse „Gamta ir aplinka“.Pamatysime antrą pagal dydį miestą Klaksvík. Pasivaikščioję miesto centre keliausime toliau. Važiuodami dažnai stosime fotografuoti nuolatos besikeičiančių vaizdų, nes kalnai, uolos, vandenynas kiekvienoje saloje atrodo vis kitaip. Aplankysime salose kitus esančius miestelius, pamatysime slėnius bei fjordus. Dienos pabaigoje laukia vakarienė. Degustuosime vietinį maistą bei gėrimus. 

Nakvynė jaukiame namelyje.

3 diena. Keliausime sostinės link ir susipažinsime su didžiausia ir labiausiai apgyvendinta sala Streymoy. Keliaudami po salą matysime nedidelius kaimus,įsikūrusius salos pakrantėse. Sustosime Kirjubour kaimelyje. Tai seniausias kaimas Fareruose, kuriame pirmieji namai pastatyti apie 900-uosius metus. Čia pasigrožėsime senąja architektūra ir aplankysime muziejų. Toliau mūsų laukia kvapą gniaužiantis nuotykis – motorine valtimi keliausime apžiūrėti Hestur salos grožybių – jūros urvai ir tarpekliai. Grįžę į krantą įspūdžius aptarsime sostinės Torshavn restorane, kur paragausime tradicinių patiekalų. Pavalgę pasivaikščiosime po sostinės senamiestį ir aplankysime turgų. Pasižvalgę po sostinę keliausime namo.  

Nakvynė jaukiame namelyje.

 4 diena. Atvykstame į Islandiją. Skrydis į Keflavikas. Atskrendame ir vykstame į nakvynės vietą. Įsikūrę gaminame vakarienę.

Nakvynė jaukiame namelyje.

5 diena. „Auksinis ratas“ – kriokliai, geizeriai ir slėniai. Šiame kelyje susilieja trys žymiausi Islandijos „auksiniai“ objektai. Pirmasis jų – Gulfoss (Gullfoss, liet. „auksinis krioklys“). Tai įspūdingiausias Islandijos krioklys, kurio galybe gerėsimės iš įvairių vietų. Kelią link antrojo „auksinio“ objekto – Geizyri Strokkuro – parodys į dangų besiveržiantys dūmai, matomi iš tolo. Tai iš žemės gelmių šilumą imančios karštosios versmės, kurių temperatūra gali siekti net +125 laipsnius. Strokkur – aktyviausias Islandijos geizeris, kas keliolika minučių išsiveržiantis net į 30 m aukštį. Trečiasis lankytinas „Auksinio rato“ objektas – Tingvelyro slėnis. Tai vienas žymiausių pasaulio geologinių objektų, šioje vietoje skiriasi dvi tektoninės plokštės, kurios Islandiją padalins į dvi atskiras dalis. Šiandien plyšys jau yra 4 metrų pločio ir 40 metrų gylio. Ši vieta nuo seno dar žinoma kaip Alting (seniausias iki šiol veikiantis parlamentas pasaulyje) susirinkimo vieta.

Nakvynė jaukiame namelyje.

6 diena.  Ugnikalnis ir spalvotieji kalnai.  Pusryčiai. 9.00 valandą ryto pradedame kelionę pietų krantine (50 km), garsėjančia veikiančiu ugnikalniu Hekla (aukštis 1491 metrų). Tai vienas iš aktyviausių Europos ugnikalnių, jis išsiveržia kas 10 metų. Nuo 2008 metų laukiamas jo naujas išsiveržimas. Senovėje šalies gyventojai tikėjo, jog Hekla yra vartai į pragarą. Šio ugnikalnio viršūnės ledinė kepurė matoma daugelio mylių atstumu. Apžiūrime įspūdingas Heklos apylinkes ir keliaujame pamatyti spalvotuosius kalnus Landmannalaugar. Turėsime galimybę pasivaikčioti po unikalių spalvų kalnus, sustingusios lavos laukus, ir karštųjų versmių šaltinius. Būtent šių kalnų papėdėje prasideda vienas iš gražiausių pasaulyje maršrutų pesčiomis.

Nakvynė jaukiame namelyje.

 7 diena. Vykstame į piečiausią Islandijos tašką. Pusryčiai. 9.00 valandą išvykstame Vik miestelio kryptimi (apie 90 km). Atvykstame prie krioklio Seljalandsfoss. Tai vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti ir patirti gaivų dušą. Toliau keliaujame į Skogar, kuriame veikia kraštotyros muziejus.  Apžiūrime vieną iš populiariausių Islandijoje Skogafoss krioklių. Šis legendomis apipintas krioklys saugomas valstybės. Po to vykstame į piečiausią Islandijos kyšulį – Vik miestelį. Pasivaikščiosime įspūdinga jūros pakrante, garsėjančią bazalto stulpais bei juoduoju paplūdimiu. Aplankome Dyrholaey – įspūdingą sustingusios lavos uolą, susidariusią povandeninio ugnikalnio išsiveržimo metu. Aukštoje uoloje vanduo išgremžė arką, pro kurią gali praplaukti nedidelis laivas.  Grįžtame į  namus, gaminame vakarienę.

Nakvynė jaukiame namelyje.

8 diena.  Ledynai ir ledkalniai (apie 300 km). Pusryčiai. 8.00 valandą išvykstame prie Vatnajokudlio  ledyno, kuris užima 8 tūkst. kv. km, turintis 1000 metrų storio ledo dangos ir aukščiausią ledyno ir visos Islandijos viršunę, siekiančią 2110 metrų virš jūros lygio. Pagal pageidavimą leisimės į nepamirštamą ir kvapą gniaužiantį kopimą ledynais (papildomas mokestis). Toliau vykstame Skaftafell nacionalinio parko kryptimi. Pakeliui grožėsimės nuo Vatna ledyno besileidžiančiais ledo liežuviais. Sustosime prie ledkalnio ežerų - pamatysime nuo Breidamerkur ledyno atskilusius ir šiuose ežeruose plaukiojančius žydruosius ledkalnius. Pasijusime tarsi Grenlandijoje ar Antarktidoje. Pasiplaukiojimas laivu-amfibija po ledyno atšakas. Vykstame į poilsio vietą, gaminame vakarienę.

Nakvynė jaukiame namelyje.

9 diena.  Pagaliau ir sostinė - Reikjavikas. Pusryčiai. 9.00 valandą išvykstame į Reikjaviką. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po šiauriausią pasaulio sostinę – miestą, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų (120 tūkstančių). Savitos architektūros Halgrimo bažnyčia – aukščiausias statinys Islandijoje (galimybė pakilti liftu), miesto katedra, seniausias iki šiol veikiančio parlamento pastatas, unikalaus dizaino Harpos koncertų rūmai. Pagal pageidavimą stebėsime banginius, pufinus (Islandijos nacionalinius paukščius) ar žvejosime. Esant pageidavimui bus galimybė nuvykti į vietinę užeigą paskanauti nacionalinių patiekalų. Keliaujame namo, gaminame pačių sugautas žuvis. Vakarieniaujame.

Nakvynė jaukiame namelyje.

10 diena. Reikjaneso pusiasalis. Pusryčiai. 9.00 valandą vykstame prie vieno iš didžiausių Islandijos ežero Kleifarvatn, jo gylis siekia vietomis iki 97 metrų ir užima 8 km². Įdomu tai, jog ežeras neturi nei ištakų nei intakų. 2000 metais, po stipraus vykusio žemės drebėjimo, ežeras stipriai nuseko ir beveik išnyko, tačiau po dviejų metų įvykusio vėl žemės drebėjimo, ežeas po truputį pradėjo kaupti vandenį ir atsistatė beveik į pradinį lygmenį. Iki šiol trūksta apie 20% šio ežero. Toliau atvykstame prie geoterminės zonos Seltún kur galėsime stebėti verdanti purvą ir  mineralais nuspalvintą žemės uolieną. Vykstame Keflaviko miesto kryptimi. Šis miestas apipintas daugybės legendų apie Trolius. Pamatysime Trolius ir jų urvus. Visai šalia įsikūrusi yra Žydroji lagūna (Blaa Lonid). Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 2000 metrų gylio žemės gelmių. Tai viena labiausiai turistų lankomų vietų Islandijoje. Ir pagaliau poilsis prie karštųjų versmių (praleisime pusdienį). Vakare kelionės vadovai paruoš tradicinę islandišką vakarienę, ragausime nacionalinius tauriuosius gėrimus.

Nakvynė jaukiame namelyje.

11 diena. Laukia kelionė namo! Pusryčiai. Ruošiamės išvykimui. Priklausomai nuo skrydžio laiko galėsime aplankyti dar kelias lankomas vietas. Su savo bagažu vykstame į Keflavik oro uostą. Skrydis - Keflavikas - Vilnius. Grįžtame į Vilnių. 

Į kainą įskaičiuota:

  • 10 nakvynių  namukuose;
  •  ekskursinė programa, automobiliai, kuras, vairuotojas;
  •  grupės  vadovo paslaugos.

Pastabos:

  • Gaminamam maistui turėti apie - 200 eur (maistas perkamas Islandijoje, Fareruose).
  • Pramogoms:  apie  200 eurų - amfibijos, lankytinos vietos, maudynės, suvenyrai.
  • Dėl sveikatos draudimo prašome teirautis papildomai.
  • Vakarais kelionės vadovai organizuos nacionalinio maisto degustacijas.

Kelionės maršrutas gali keistis priklausomai nuo orų sąlygų ir kelių būklės ar nuolat kintančių gamtinių objektų.


Nuvažiuosime apie 2500 km. 

Yra galimybė Farerų salas aplankyti atskirai