Geizeriai - Ledynai - ugnikalnis

Trukmė: 8 dienų kelionė / 7 nakvynės
Kaina: 1290 € + SKRYDIS
Data: 2021 m.     birželio 27 - liepos 4 d. (6 laisvos vietos)

                                liepos 4 - liepos 11 d. (8 laisvos vietos)

                                liepos 11 - 18 d.  (8 laisvos vietos)

                                liepos 18 - 25 d. (6 laisvos vietos)

                                liepos 25 - rugpjūčio 1 d. (4 laisvos vietos)

                                rugpjūčio 1 -  rugpjūčio 8 d. (6 laisvos vietos)

                                rugpjūčio 8 - 15 d. (6 laisvos vietos)

                                rugpjūčio  15 - 22 d. (4 laisvos vietos)

                                rugpjūčio 22 - 29 d. (4 laisvs vietos)

                               

1 Diena. Atvykstame į Islandiją. Skrydis Vilnius - Keflavikas. Atskrendame ir vykstame į nakvynės vietą. Įsikūrę gaminame vakarienę. Prie gardžios vakarienės stalo bus proga visiems keliautojams geriau susipažinti.

Nakvynė jaukiame namelyje.

2 diena. „Auksinis ratas“ – kriokliai, geizeriai ir slėniai. Šiame kelyje susilieja trys žymiausi Islandijos „auksiniai“ objektai. Pirmasis jų – Gulfoss (Gullfoss, liet. „auksinis krioklys“). Tai įspūdingiausias Islandijos krioklys, kurio galybe gerėsimės iš įvairių vietų. Kelią link antrojo „auksinio“ objekto – Geizyri Strokkuro – parodys į dangų besiveržiantys dūmai, matomi iš tolo. Tai iš žemės gelmių šilumą imančios karštosios versmės, kurių temperatūra gali siekti net +125 laipsnius. Strokkur – aktyviausias Islandijos geizeris, kas keliolika minučių išsiveržiantis net į 30 m aukštį. Trečiasis lankytinas „Auksinio rato“ objektas – Tingvelyro slėnis. Tai vienas žymiausių pasaulio geologinių objektų, šioje vietoje skiriasi dvi tektoninės plokštės, kurios Islandiją padalins į dvi atskiras dalis. Šiandien plyšys jau yra 4 metrų pločio ir 40 metrų gylio. Ši vieta nuo seno dar žinoma kaip Alting (seniausias iki šiol veikiantis parlamentas pasaulyje) susirinkimo vieta.

Nakvynė jaukiame namelyje.

3 Diena.  Ugnikalnis ir spalvotieji kalnai.  Pusryčiai. 9.00 valandą ryto pradedame kelionę pietų krantine (50 km), garsėjančia veikiančiu ugnikalniu Hekla (aukštis 1491 metrų). Tai vienas iš aktyviausių Europos ugnikalnių, jis išsiveržia kas 10 metų. Nuo 2008 metų laukiamas jo naujas išsiveržimas. Senovėje šalies gyventojai tikėjo, jog Hekla yra vartai į pragarą. Šio ugnikalnio viršūnės ledinė kepurė matoma daugelio mylių atstumu. Apžiūrime įspūdingas Heklos apylinkes ir keliaujame pamatyti spalvotuosius kalnus Landmannalaugar. Turėsime galimybę pasivaikčioti po unikalių spalvų kalnus, sustingusios lavos laukus, ir karštųjų versmių šaltinius. Būtent šių kalnų papėdėje prasideda vienas iš gražiausių pasaulyje maršrutų pesčiomis.

Nakvynė jaukiame namelyje.

4 Diena. Vykstame į piečiausią Islandijos tašką. Pusryčiai. 9.00 valandą išvykstame Vik miestelio kryptimi (apie 90 km). Atvykstame prie krioklio Seljalandsfoss. Tai vienas iš nedaugelio krioklių, kurį galima apeiti ir patirti gaivų dušą. Toliau keliaujame į Skogar, kuriame veikia kraštotyros muziejus.  Apžiūrime vieną iš populiariausių Islandijoje Skogafoss krioklių. Šis legendomis apipintas krioklys saugomas valstybės. Po to vykstame į piečiausią Islandijos kyšulį – Vik miestelį. Pasivaikščiosime įspūdinga jūros pakrante, garsėjančią bazalto stulpais bei juoduoju paplūdimiu. Aplankome Dyrholaey – įspūdingą sustingusios lavos uolą, susidariusią povandeninio ugnikalnio išsiveržimo metu. Aukštoje uoloje vanduo išgremžė arką, pro kurią gali praplaukti nedidelis laivas.  Grįžtame į  namus, gaminame vakarienę.

Nakvynė jaukiame namelyje.

5 Diena.  Ledynai ir ledkalniai (apie 300 km). Pusryčiai. 8.00 valandą išvykstame prie Vatnajokudlio  ledyno, kuris užima 8 tūkst. kv. km, turintis 1000 metrų storio ledo dangos ir aukščiausią ledyno ir visos Islandijos viršunę, siekiančią 2110 metrų virš jūros lygio. Pagal pageidavimą leisimės į nepamirštamą ir kvapą gniaužiantį kopimą ledynais (papildomas mokestis). Toliau vykstame Skaftafell nacionalinio parko kryptimi. Pakeliui grožėsimės nuo Vatna ledyno besileidžiančiais ledo liežuviais. Sustosime prie ledkalnio ežerų - pamatysime nuo Breidamerkur ledyno atskilusius ir šiuose ežeruose plaukiojančius žydruosius ledkalnius. Pasijusime tarsi Grenlandijoje ar Antarktidoje. Pasiplaukiojimas laivu-amfibija po ledyno atšakas. Vykstame į poilsio vietą, gaminame vakarienę.

Nakvynė jaukiame namelyje.

6 Diena.  Pagaliau ir sostinė - Reikjavikas. Pusryčiai. 9.00 valandą išvykstame į Reikjaviką. Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po šiauriausią pasaulio sostinę – miestą, kuriame gyvena daugiau kaip pusė šalies gyventojų (120 tūkstančių). Savitos architektūros Halgrimo bažnyčia – aukščiausias statinys Islandijoje (galimybė pakilti liftu), miesto katedra, seniausias iki šiol veikiančio parlamento pastatas, unikalaus dizaino Harpos koncertų rūmai. Pagal pageidavimą stebėsime banginius, pufinus (Islandijos nacionalinius paukščius) ar žvejosime. Esant pageidavimui bus galimybė nuvykti į vietinę užeigą paskanauti nacionalinių patiekalų. Keliaujame namo, gaminame pačių sugautas žuvis. Vakarieniaujame.

Nakvynė jaukiame namelyje.

7 diena. Reikjaneso pusiasalis. Pusryčiai. 9.00 valandą vykstame prie vieno iš didžiausių Islandijos ežero Kleifarvatn, jo gylis siekia vietomis iki 97 metrų ir užima 8 km². Įdomu tai, jog ežeras neturi nei ištakų nei intakų. 2000 metais, po stipraus vykusio žemės drebėjimo, ežeras stipriai nuseko ir beveik išnyko, tačiau po dviejų metų įvykusio vėl žemės drebėjimo, ežeas po truputį pradėjo kaupti vandenį ir atsistatė beveik į pradinį lygmenį. Iki šiol trūksta apie 20% šio ežero. Toliau atvykstame prie geoterminės zonos Seltún kur galėsime stebėti verdanti purvą ir  mineralais nuspalvintą žemės uolieną. Vykstame Keflaviko miesto kryptimi. Šis miestas apipintas daugybės legendų apie Trolius. Pamatysime Trolius ir jų urvus. Visai šalia įsikūrusi yra Žydroji lagūna (Blaa Lonid). Neįtikėtinai melsvos spalvos garuojantis vanduo iš 2000 metrų gylio žemės gelmių. Tai viena labiausiai turistų lankomų vietų Islandijoje. Ir pagaliau poilsis prie karštųjų versmių (praleisime pusdienį). Vakare kelionės vadovai paruoš tradicinę islandišką vakarienę, ragausime nacionalinius tauriuosius gėrimus.

Nakvynė jaukiame namelyje.

 

 8 Diena. Laukia kelionė namo! Pusryčiai. Ruošiamės išvykimui. Priklausomai nuo skrydžio laiko galėsime aplankyti dar kelias lankomas vietas. Su savo bagažu vykstame į Keflavik oro uostą. Skrydis - Keflavikas - Vilnius. Grįžtame į Vilnių.

Į kainą įskaičiuota:

  • 7 nakvynės  namukuose;
  •  ekskursinė programa, automobiliai, kuras, vairuotojas;
  •  grupės  vadovo paslaugos.

Pastabos:

  • Gaminamam maistui turėti apie - 130 Eur (maistas perkamas Islandijoje).
  • Pramogoms:  (apie  150 Eurų - amfibijos, lankytinos vietos, maudynės, suvenyrai).
  • Dėl sveikatos draudimo prašome teirautis papildomai.
  • Vakarais kelionės vadovai organizuos nacionalinio maisto degustacijas.

Kelionės maršrutas gali keistis priklausomai nuo orų sąlygų ir kelių būklės ar nuolat kintančių gamtinių objektų.


Kelionės metu nuvažiuosime apie 2000 km.