Žygis pėsčiomis Landmannalaugar - Skogar (7 dienos - 80 km)

Trukmė: 8 dienų kelionė / 7 nakvynės
Data: 2021 m. Rugpjūčio 1 - 8 d.  (4 laisvos vietos) 

Kaina: 790 eur + skrydis  

                   Daugelį pakerėjusių keliautojų kryptis - Islandija, pastūmėjo mus parengti programą ir mėgstantiems atitrūkti nuo civilizacijos malonumų. Daugeliui ši šalis išlieka paslaptimi - esame girdėję bei matę jos nepaprastą grožį, tačiau dėl atstumo ar kainos negalime į ją nuvykti. Šiais metais padėsime Jums nuvykti į šią kalnų bei geizerių šalį už super mažą kainą. Nuo kainos, kokybė tikrai nesumažės, o atvirkščiai - taps dar didesnė, kadangi siūlome Jums aplankyti Islandijos spalvotuosius kalnus. Landmannalaugar'o regione esantis pėščiųjų takas yra pripažintas vienas iš gražiausių ir įdomiausių pėsčiųjų takų pasaulyje (šalt. National Geographic), kuriame Jūsų laukia: įvairių spalvų ir formų kalnai, lavos srautų plotai, juodojo smėlio supustytos kopos, ežerai, kriokliai ir tarpekliai.

    Apie žygį:

                     Atvykę į Islandiją mikroautobusu keliausime tiesiai į Landmannalaugar‘o  stovyklą. Pakeliui matysime aktyviausią salos ugnikalnį Heklą ir jos suformuotus juoduosius lavos laukus. Atvykę į stovyklą įsikursime, aptarsime žygio planą, pasiruošime kelionei ir dienos pabaigoje turėsime progą pasimėgauti šiltomis versmėmis. Maršrutas einantis nuo  Landmannalaugar‘o  iki  Skogar,  lyg nauja fantastinė knyga suskirstytą į 7 etapus.

                      Kiekvieną dieną įžengsime tarsi į naują pasaulį. Per dieną nueisime 10 - 20 km (per visą kelionę ~80 km) per 4 - 10 valandų. Aukščiausia vieta ~ 1000 metrų. Kelionės metu atitrūksime nuo civilizacijos, todėl maistą, palapines, miegmaišius ir visus būtinus daiktus visai savaitei nešimės su savimi. Dalelę civilizacijos pajusime nakvynės vietose -  kalnuose ir slėniuose įkurtuose kempinguose. Ten turėsime galimybę pasinaudoti tualetu bei šiltu dušu (ne visur). Miegosime palapinėse, tačiau esant galimybei ir suderinus iš anksto yra galimybė miegoti nameliuose (sąlygas ir galimybes derinti iš anksto).  Kempinguose pasigaminsime šilto maisto, dienos metu piknikausime gražiausiose maršruto vietose.

                      Orai permainingi ir visos kelionės metu gali pasikeisti visi 4 metų laikai. Numatoma temperatūra nuo +5 °C iki +15 °C,  tačiau gali nukristi ir žemiau 0 °C. Vėjas ir kritulių kiekis gali kisti per dieną keletą kartų, tad šalies orai tikrai neleis atsipalaiduoti ir reikalauja kruopštaus pasirengimo.

                       Šį ilgą ir tikrai įspūdingų vaizdingų vaizdų sąrašą būtų galima pradėti nuo Fjallabak gamtos rezervato ir Landmannalaugar‘o vietovės. Būtent čia yra pasaulyje retai sutinkamo grožio, įvairių spalvų ir formų kalnai. Išeidami iš rezervato pateksime į naują slėnį kuriame atsivers Álftavatn ežeras vaizdai aplinkui primins Žiedų valdovo filmą, o ledynų Eyjafjallajökull ir Mýrdalsjökull vaizdai  keis vienas kitą beveik visos kelionės metu. Thórsmörk – tai dar viena vieta, kuri paliks Jums neišdildomus įpūdžius, tai slėnis – tarpeklis apsuptas kalnais ir ledynais. Paskutinė naktis bus įsimintina – miegosime Fimmvörðuháls stovykloje, dviejų ledynų apsuptyje, šalia Eyjafjallajökull ugnikalnio, kuris 2010 metais Europai pridarė nemažai rūpesčių, o krateriai Magni ir Móði, kurie veržėsi tais pačiais metais, bus vos už kilometro nuo mūsų palapinės.

                      Kelionę vainikuoja diena, kai eisime Skoga upės vingiais. Čia matysime galybę krioklių, kuriuos skaičiuojant viena po kito greitai pamesite skaičių. Jų net 27, o paskutinis Skogafoss yra pats aukščiausias 60 m ir apipintas senovės legendomis.  

 

  Į kainą įskaičiuota:

  • Nakvynės kempinguose;
  • Grupės vadovo paslaugos;
  • Bendras inventorius;
  • Transportas, kuras, vairuotojas;
  • Maistas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Kelionės bilietas;
  • Nuosavas inventorius, rūbai bei avalynė;
  • Dėl sveikatos draudimo prašome teirautis papildomai.

             Kelionės maršrutas gali keistis priklausomai nuo orų sąlygų ir kelių būklės ar nuolat kintančių gamtinių objektų.

             Organizatoriai pasilieka teisę iš dalies keisti ir/ar papildyti programą.